باز کردن قفل سرفیس بدون داشتن رمز

اگر رمز عبور سرفیس پرو خود را فراموش کرده اید امکان تغییر ان را نخواهید داشت به هیچ وجه مگر اینکه رمز عبور سرفیس خود را به یاد بیارید . با این حال بعضی اوقات ممکنه رمز رو نداشته باشیم یا فراموش کرده باشیم که در این مقاله از سایت nozhino به 6 راه باز کردن قفل سرفیس بدون داشتن password می پردازیم .

در حقیقت 6 راه وجود دارد تا به سرفیس خود بدون داشتن رمز دسترسی پیدا کنیم که به ترتیب اموزش داده خواهند شد . توجه کنید که این روشها نتنها روی همه سرفیس ها بلکه روی اکثر کامپیوتر های رو میزی و لپ تاپ ها کار میکند و قابل انجامه

 

راه های بازکردن قفل ویندوز

برای باز کردن قفل ویندوز در مجموع راه های زیر و جود دارد مهم نیست ویندوز روی سرفیس نصب باشد یا لپتاپ و … راه های زیر برای شکستن قفل ویندو 10 یا سایر ویندوز ها کاربرد دارد .

  • استفاده از اکانت مایکروسافت
  • استفاده از Windows Password Recovery Tool
  • اکانت ادمین دوم
  • شکستن قفل ویندوز با windows password refixer
  • System Restore Point
  • تنظیمات کارخانه سرفیس

 

شکستن قفل ویندوز با اکانت مایکروسافت

این روش شکستن قفل ویندوز بسیار راحت است فقط کافیه هنگام روشن کردن ویندوز در سرفیس یا لپ تاپ خود وقتی به قسمت وارد کردن رمز رسیدید در قسمت پایین resetting the password نمایان میشود هنگامی که این گزینه را انتخاب می کنید برای وارد کردن اطلاعات جهت تأیید حساب Microsoft خود هدایت می شوید .

البته توجه داشته باشید که حتما قبلا باید یکبار روی ویندوز خود به حساب مایکروسافت وصل شده باشید و اطلاعات ویندوز شما در اکانتتون ثیت باشد تا با ورود به ان شناسایی شود .

معمولا اگر از Microsoft 365 یا اکانت افیس را فعال کرده اید یا اولین بار ویندوز بالا امده و به اکانت مایکروسافت وصل شده اید برای بازیابی پسوردتون کافیه و با زدن اطلاعات یوزر نیم و پسورد اکانتتون پس از تأیید اطلاعات حساب ، می توانید رمز عبور Surface Pro 4 یا هر ویندوز خود را به چیزی که به راحتی به خاطر می آورید بازگردانید.

 

شکستن قفل ویندوز با Windows Password Recovery Tool

اگر رمز ورود به ویندوز را فراموش کزده اید و نمی توانید وارد ویندوز شوید از ابزار Windows Password Recovery Tool ویندوز برای ریست پسورد ویندوز استفاده کنید می توانید این برنامه را به صورت رایگان دانلود کرده و آن را تنظیم کنید تا رمز عبور در Surface Pro 4 یا هر رایانه دیگری که دارید ، بازیابی شود . این برنامه با ویندوز 10 ، 8 و 7 کار می کند.

 

برای شکستن قفل ویندوز با نرم افزار Windows Password Recovery Tool باید ان را از سایت خود برنامه دانلود کنید و روی cd/dvd یا فلش بوت کنید و اجرا کنید

دانلود windows password recovery tool

این روش را توسط دستور عمل اجرا کنید و در نهایت میتوانید رمز ورود را با رمز دلخواه عوض کنید .

 

باز کردن قفل ویندوز با اکانت ادمین دوم

برای باز کردن قفل سرفیس ویندوز اگر روی ویندوزتان حساب کاربری دیگری با دسترسی ادمینستور دارید وارد ان شوید و به راحتی می توانید رمز اکانت دیگر را تغییر داد .

مطلب پیشنهادی مدیر  مک بوک پرو جدید vs سرفیس بوک ؟؟؟ 🤯

بعد از ورود به ویندوز با اکانت ادمین دیگر در قسمت سرچ پایین Command Prompt را سرچ کنید و روی ان کلیک راست کنید و به عنوان administrator باز کنید. Command Prompt به صورت C: \ Windows \ system 32 ظاهر می شود. سپس این عبارت ( net user <user name> <new password> ) را تایپ کرده و سپس “Enter” را فشار دهید تا رمز عبور آن کاربر تغییر کند. به جای user name اسم یوزی که رمز ان را فراموش کردید و به جای new password کلمه عبور جدید دلخواه را وارد کنید .

بعد از مراحل گفته شده ویندوز را ریستارت کنید و حالا با رمزی که تعیین کردید می توانید وارد یوزرتان شوید .

 

استفاده از برنامه Windows Password Refixer

برنامه شکستن قفل ویندوز Windows Password Refixer را نیز می توانید برای رمز ورودی که فراموش کردید به کار ببرید و باز کردن قفل سرفیس یا لپ تاپ را انجام دهید این نرم افزار به صورت انلاین کار میکند و برای بازنشانی حساب Microsoft ، ورود به local login یا حساب Administrator برای Windows بکار می رود

برای استفاده از قفل شکن Windows Password Refixer ابتدا ان را دانلود کنید و با یک کامپیوتر دیگر ان را روی فلش یا dvd رایت کنید و سپس به کامپیوتر یا سرفیس قفل شده بزنید و فلاش یا dvd را بوت کنید تا نرم افزار بالا بیاید و مراحل بازیابی رمز عبور را طی کنید و در اخر رمز جدید را وارد و کامپیوتر را ریستارت کنید و وارد حسابتان با رمز جدید شوید .

 

دانلود نرم افزار refixer

 

بازیابی رمز عبور ویندوز با System Restore Point

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید و نمی توانید وارد ویندوزتان شوید می توانید Surface Pro یا لپ تاپ خود را به آن نقطه بازیابی بازگردانید و به رایانه خود دسترسی پیدا کنید

در این روش قفل شکن کردن ویندوز اگرچه فایل های شخصی شما حذف نمی شوند ، اما برنامه ها ، درایورها یا به روزرسانی های نصب شده پس از ایجاد نقطه بازیابی حذف می شوند ، بنابراین در استفاده از این روش دقت کنید چون غیر قابل بازگشته .

برای ورود به System Restore Point ابندا سرفیس یا لپ تاپ خود را روشن کنید و در صفحه زدن رمز ورود روی دکمه shift دست نگه دارید و در گوشه پایین صفحه روی دکمه Restart کلیک کنید

بعد از راه اندازی مجدد روی “ Troubleshoot ” بعد “ Advanced Options ” و سپس “ System Restore ” کلیک کنید اگر از شما خواست یوزی را انتخاب کنید روی یوزر مورد نطر کلیک کنید .

سپس روی ” next ” کلیک کنید و یک نقطه بازیابی را از لیست ارایه شده انتخاب کنید و دوباره ” next ” را یزنید . آن نقطه بازیابی را تأیید کرده و روی ” end ” کلیک کنید.

 

بازیابی رمز عبور سرفیس با تنظیمات کارخانه کردن سرفیس

اخرین راه حل برای باز کردن قفل سرفیس تنظیمات کارخانه کردن سرفیس است این روش همه اطلاعات شما از جمله همه مواردی را که در سیستم ذخیره کرده اید مانند برنامه ها ، درایورها ، به روز رسانی ها و گذرواژه ها حذف می کند .

مطلب پیشنهادی مدیر  رفع مشکل تخلیه باتری در ویندوز 10(انواع لپ تاپ ها)

برای تنظمات کارخانه کردن سرفیس اول سرفیس را روشن کنید و در قسمت رمز عبور روی دکمه shift دست نگه دارید و سپس در سمت پایین صفحه سرفیس را ریستارت کنید تا سرفیس به حالا recovery mode برود و گزینه Troubleshoot را بزنید

سپس هنگامی که صفحه بعدی ظاهر می شود گزینه “Reset this PC” را انتخاب کنید. در مرحله بعد ، می توانید “Keep My Files” یا “Remove Everything” را انتخاب کنید. که بهتره Remove Everything را انتخاب کنید تا کل سرفیس فرمت شود و از نو شروع شود . سپس گزینه “ Continue ” را بزنید و صبر کنید تا تمام شود و سرفیس راه اندازی مجدد شود و تمام

 

 

اموزش بوت کردن فلش روی سرفیس

برای بوت کردن فلش روی سرفیس ابتدا اطمینان داشته باشبد که باتری ان بالای 70 درصد است سپس سرفیس خود را خاموش کنید حالا کلید افزایش صدا را نگهدارید و بعد همراه ان کلید power سرفیس را بزنید تا روشن شود و لوگو سرفیس نشان داده شود و صفحه ای ظاهر میشود که در ان لیست منابع قابل یوت شدن نشان داده می شود که باید usb قلش را بزنید تا فلش روی سرفیس بوت شود .

 

استفاده از Surface Recovery Image برای ریست پسورد سرفیس

اگر برای ورود به رایانه خود نیاز به استفاده از Surface Recovery Image دارید ، فلش با حداقل 8 گیگابایت فضای خالی نیاز دارید. اولین قدم برای باز کردن قفل سرفیس این است که به وب سایت پشتیبانی Surface بروید ، سپس دستگاه Surface خود را از لیست انتخاب کرده و شماره سریال دستگاه خود را در آن وارد کنید. شماره سریال پشت تبلت یا سیستم عامل UEFI است . پس از تایپ کردن ، ” Continue ” را انتخاب کنید .

فایلی چند گیگی برای دانلود به شما میدهد که باید روی فلش دانلود کنید البته توجه کنید که فلش را با فرمت fat32 فرمت کنید و پس از دانلود فایل zip زا در مسیر usb اکسترکت کنید .

سرفیس را خاموش کنید و به شیوه گفته شده در بالا فلش را بوت کنید تا Recovery شود . شما باید زبان و طرح صفحه کلید خود را انتخاب کنید ، سپس در صفحه “Choose a Option” ، “Troubleshoot” و سپس “Reset this PC” را انتخاب کنید و در انجا میتوانید فایلهای خود را نگه دارید یا حذف کنید سپس continue the factory reset را انتخاب کنید تا سیستم دوباره راه اندازی مجدد شود و تمام .

 

 

مطالب مفید :

رفع مشکل تخلیه باتری در ویندوز 10

حل مشکل صدای فن سرفیس

تبدیل هارد مک به ویندوز بدون حذف اطلاعات

سرفیس های با ویندوز 11

 

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه