حدودا یک مدتیه که مک بوک پرو جدید عرضه شده و وقت برسیه که بدونیم در مقایسه با سایر لپ تاپ ها چگونه عمل می کنید ؟ ظاهرا جوابش خیلی خوبه , اما مک بوک پرو در مقابل سرفیس بوک چی ؟؟؟

طاهرا با توجه به داده های تعداد خرید مک بوک پرو جدید روزانه بسیار بالا است و مانند کیک های داغ به فروش می رسند .

در پایین جدولی از نسب فروش مک بوک پرو جدید و خرید سرفیس بوک و سایر لپ تاپ ها خواهید دید .

 

مک بوک پرو جدید بخرم یا سرفیس بوک - نوژینو

 

همانطور که می بینید ، مک بوک پرو همه را از جمله سرفیس بوک در تعداد فروش شکست داده . مک بوک جدبد 78 درصد از آنچه مدل قدیمی مک بوک فروخته بود را فقط در یک هفته فروختند! و حتی جالبه بدانید اپل بدون استفاده از هیچ صفحه لمسی و سخت افزار قدرتمندی که بخواد در مک بوک جدیدش بکار ببره به این موقعیت دست یابد .

 

اما

 

همه خبرای خوب برای اپل نیست !

بسیاری از مردم از محصولات جدید اپل شکایت دارند و راضی نیستند و این به دلیل عدم وجود نواوری در محصولات اپل است . به طور کلی رضایت مردم علاوه بر مک بوک پرو جدید از سایر محصولات این شرکت کاهش یافته . حتی طرفداران جدید موافقند که نو اوری در محصولات اپل کاهش یافته ولی با این اوصاف اپل را تنها نگذاشتند و از مک بوک پرو جدید استقبال کردند .

اکنون بیشتر مردم معتقدند که مایکروسافت اپل جدید است . پس از مرگ استیو جابز ، اپل تقریباً نوآوری را از دست داده .با این حال ، فروش اپل نشان می دهد که اپل هنوز می داند چگونه محصولات خود را بفروشد . اما در اینجا یک تصویر دیگر وجود دارد که نشان میدهد ایا اپل مانند گذشته سلطنت نمی کند .

 

سلطنت اپل با مک بوک پرو جدید - نوژینو

 

نمودار فوق نشان می دهد که حدود 40 درصد از دارندگان مک بوک موجود (سال 2014) به برند دیگری روی اورده اند . این عدد زیاد نیست اما در کل اپل برخی از مشتریانش را از دست داده . این مدل های جدید احتمالاً به پیشرفت این ارقام کمک نمی کند .

در دنیای لپتاپ ها ویندوزی ما گزینه های زیادی داریم ، از جمله مواردی که در این نمودار نشان داده نشده است. اگر آنها را بیاوریم احتمالا اپل گم خواهد شد . پس این نبردی بین سیستم عامل اپل و ویندوز نیست .

 

در مقابل سرفیس بوک وجود دارد که در عرضه محدود شده یعنی مایکروسافت فقط تعداد محدودی تولید کرده که اگر مایکروسافت به اندازه کافی سرفیس بوک ارائه می کرد ، تصویر به طور قابل توجهی تغییر می کرد . البته مایکروسافت با عرضه سرفیس بوک کاربران خاص و محدودی را هدف گرفت و صددرصد بازخورد مثبت را برای مایکروسافت در بر داشت .

 

ایا کاربران اپل در اینده نزدیک مک بوک را رها می کند ؟؟

احتمالا نه چون اپل یک اکوسیستم ایجاد کرده است و بسیار عالی کار می کنه یعنی کاربران و استفاده کنندگان از محصولاتش را خاص کرده و جدا از بقیه نشان میدهد و تقریبا همه محصولاتش را به هم مرتبط کرده . خط تولید مک بوک آنها بخشی از آن شرکت است . تلفن ها ، ساعت ها و سایر محصولات آنها با دستگاه های غیر iOS خوب کار نمی کنند و عملکرد زیادی ندارند . پس کاربران اپل با اپل خواهند ماند حتی اگر شرکت در حیطه های مختلف کاهش داشته باشد .

 

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه